2:1

(5:2; 2:7; 11:0)
postupuje tým Billyboys

Finále florbalové ligy ZŠ Palachova 2012/2013

Rok se s rokem sešel a 11. ročník ligy je za námi. V úterý 25. června 2013 se za organizace pana učitele Jakuba Mrázka a Martina Harmacha odehrálo pět utkání o celkové pořadí ve školní lize. Kvůli nepřízni počasí se musely zápasy odehrát ve školní tělocvičně.

První naplánované utkání bylo o předposlední místo v celkovém pořadí. Hrálo se o devátou pozici. Proti sobě nastoupili Assassins a 6. A. Velmi zajímavé utkání, ve kterém se z devátého místa mohli radovat nováčci soutěže z 6. A. Hvězdou utkání byl označen Náhlovský.

V hektickém tempu se odehrálo utkání o sedmé místo, kde se střetli Boyfriends a Billyboys. Jediný zápas, který skončil v celku jednoznačně; jediný zápas, kdy soupeř neměl šanci na zvrat a také jediný zápas, ve kterém padlo dvacet gólů. Kolenatý z týmu Billyboys si připsal 14 vstřelených branek. Sedmé místo zaslouženě vyhráli Billyboys a příští rok se soupeři mohou těšit na černého koně dalšího ročníku.

Třetí zápas – zápas o páté místo. Krejčí s týmem Asi jinej gang a Kučera s jeho mužstvem Madrid. Jedno z těch nejdramatičtějších utkání v letošním ročníku. Celé klání došlo až do samostatných nájezdů, kde chladnou hlavu zachoval Běžel z Asi jinej gang a utkání rozhodl.

Šlágr o bronzovou pozici. O cenný kov, resp. pohár se střetli Lamy s Šulínský banáni. Talentovaný hráč Esterka hrající za Lamy dával Šulínským banánům pořádně zabrat, ale i přesto to nestačilo na výhru a Šulínský banáni brali bronz.

A šlo se do finále, které mělo specifický náboj. Jednalo se poprvé za tři roky o finálový zápas, kdy zvítězí zcela někdo jiný. Řiťky, hráči z osmé třídy bojovali proti 2x stříbrným hráčům z deváté třídy (J)elitům. Vít Petržilka, nejužitečnější hráč jak v lize, tak i v reprezentačním dresu, dovedl svůj tým v první třetině do vedení 4:0. Druhá třetina však byla o poznání vyrovnanější a za stavu 8:5 se do třetí třetiny šlo s velkým otazníkem, kdože zvedne pohár nad hlavu. Plné ruce práce měl i rozhodčí, který krotil emoce hráčů a držel hru v mezích. Chvíli to už vypadalo na vyrovnání, jenže čas byl neúprosný a hrál v neprospěch Řiťkám, které prohrávali o tři góly. Ty už nestihli vyrovnat a do třetice všeho dobrého se dočkali (J)elita premiérového triumfu!

Na závěr byli vyhlášeni ještě nejlepší hráči celého ročníku. Odměnu si odnesli: Žilovec za nejlepšího brankáře, Esterka za nejlepšího hráče a Petržilka za nejužitečnějšího hráče. Tímto patří i poděkování vedení školy za možnost pořádat tak velkou a náročnou akci, panu učiteli Jakubu Mrázkovi za celoroční organizaci ligy a všem hráčům, kteří pomáhají florbalovou ligu posouvat až za hranice skvělosti. V dalším – zcela novém – ročníku ahoj; a sportu zdar, florbalu obzvlášť.